Köpek Eğitim Ortamları

Köpek eğitimi sabır gerektiren bir iştir. Köpeğinize bir ortamda eğitim verebilmek için bu konuyla alakalı profesyonel tecrübeniz olması gerekir. Bu tecrübelerle köpeğinizi daha iyi yönlendirebilir ve sosyal hayata tamamen adapta edebilirsiniz. Önemli olan husus doğru şekilde profesyonel bir köpek eğitimi hizmeti alıp köpeğinizi eğitebilmeyi öğrenmelisiniz.

Öğrendikten sonra köpeğinizi istediğiniz ortamda kontrol edebilir , istediğiniz ortamda daha fazla gelişmesi için profesyonel bilgilerle , uygulamalarla daha iyi bir şekilde yetiştirebilir ve doğru bir karekter oluşturmasını sağlayabilirsiniz.

Köpek karekterini doğru bir şekilde yönlendirmek ve yetiştirmek çocuk büyütmek gibi eşdeğer bir şeydir. Sonuçta sizinle birlikte 10-15 yıl yaşayacak bir canlıyı sosyal hayata adapte ve terbiye edebilme yoludur.

Köpek eğitimi kesinlikle her hangi bir ortam verilemez diye bir kaide yoktur. Önemli olan hususlardan biride yavru köpeğinizin sosyal olmasıdır. Sosyal olan bir köpeğin kalabalık ortamlarda dikkatinin dağılmadan eğitim yapabilmesi sizin önemli hususlardan biridir.

Yerinde Köpek Eğitimi

Yerinizde köpek eğitimi yada köpek eğitimi okulunda hizmet alan bir köpeğin doğru ve profesyonel bir şekilde sosyal yaşama adapte olabilmesi sizin için önem arz eder.

Köpeğe en iyi eğitim kendi yaşadığı ortamda, sahibiyle beraber ve onun gözetimi altında verilir. Böylece köpek, ayrılık stresi yaşamayacak ve özlem içerisinde olmayacaktır. Genelde tercih edilen eğitim Park alanlarında olmalıdır.

Neden diye sorarsanız, açık alan köpeğin egzersiz yapabilmesi adına çok daha başarılı bir yer olup, çevredeki odak noktalarının köpeği az biraz konsantrasyonunu etkilemesi genel olarak köpeği biraz zorlayıp, ZORDAN başlayabileceksiniz.

Tabi köpeğinizi hemen parka götürün orda eğitin demiyorum. İlk hedeflediğiniz nokta evin içerisinde olsun. Yavruyken yat otur kalk gibi komutları evde köpeğin kendi ortamında çok daha rahat verebilirsiniz.

Bazı köpek otelleri köpek eğitimi hizmetide vermektedir.

Leave a Reply