HİZMETLERİMİZ

Yavru Köpek Eğitimi

Atalarımızın söylediği ve bizimde günlük yaşantımızda sık sık kullandığımız “ağaç yaşken eğilir” sözü kesinlikle doğrudur.

Atalarımızın söylediği ve bizimde günlük yaşantımızda sık sık kullandığımız “ağaç yaşken eğilir” sözü kesinlikle doğrudur. Yavru köpek eğitiminde de bu durum bizzat geçerlidir. Yavru köpek eğitimi ortalama olarak 10 ile 20 yıl arasında hayatımızda bize eşik edecek olan köpeğimiz için çok önemlidir. Ne kadar çabalasak da eğitimsiz bir köpeği tam anlamı ile kontrol etmek imkansızdır. Onun sağlığı ve sahibinin de huzuru için mutlaka köpeğinize yavruluk döneminde yavru köpek eğitimi verilmesin imkan sağlayın.

Yavru Köpek Eğitiminde 1.Hafta

Yavru köpeğiniz tesisimize gelir gelmez İstanbul köpek eğitimi tesisimizde yer alan diğer öğrenci köpeklerimizle tanıştırılmaktadır sonrasında ise ortama uyum süreci başlayarak köpek bulunduğu ortama adapte edilir. Köpek eğitmenlerimiz ve köpek bakıcılarımız alanlarında uzman kişiler olduğu için tüm süreçleri başarı ile sürdürmektedirler. Köpek bakıcılarımız köpeğin adaptasyonunu başarı ile gerçekleştirdikten sonra köpeği gözlemleyerek davranışlarını analiz etmektedirler.

Yavru Köpek Eğitiminde 2.Hafta

Yavru köpek İstanbul köpek eğitim merkezimize ve burada ki dostlarına uyum sağladıktan sonra eğitimler başlayacaktır. Öncelikle takip komutu, otur komutu, yat komutu eğitimleri verilir. Bu komutların pekiştirmeleri yapıldıktan sonra eğer varsa yanlış davranışların çözümü için çalışılır.

Yavru Köpek Eğitiminde 3.Hafta

3. haftada köpeğe otur ve yat bekle komutlarının eğitimi verilir. Öğrendiği komutların köpekte tam anlamı ile oturması için sık sık pekiştirmeler yapılır. Yavru köpek eğitimlerine en önemli konu köpeğin sürekli tekrar yapması ve komutları iyi anlaması. Günlük yaşamda köpek sahiplerinin sık sık şikayet ettiği köpek sorunlarının (herkesin üzerine atlaması, el ısırmaları, eşyalara zarar vermesi vb.) çözümü de 3. Hafta da gerçekleştirilir.

Yavru Köpek Eğitiminde 4 Hafta (Son Hafta)

Eğer köpek eğitimlerde verimli bir şekilde eğitim alabilirse içinde bulunduğumuz 4. Hafta eğitim için son hafta olacaktır. Köpeğin davranışları testlerden geçirilir. Bu testlerden biri tanımadığı insanlarla karşılaşınca tepkisini ölçmektedir. Bunun gibi pek çok test sonucunda köpek sahibin teslim edilir. Ve sahibin teslim edilmeden önce de sahibi ile tüm komutlar test edilir ve eğitimin başarısından emin olunca köpek İstanbul köpek eğitimi tesisimizden ayrılır. Bu eğitimimizden faydalanmak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Yavru Köpek Eğitiminde Bilmeniz Gerekenler

Köpek daha eve gelmeden onun için özel bir alan ayarlanmış olmalıdır. Geceleri ve gün içinde ki kestirmeleri bu alanda gerçekleştirilmelidir. Bu alan köpeğin boyutuna göre 5 ile 15 metrekarelik bir alan olabilir. Yatağı kendi ırkına uygun olmalı ve uyurken rahatsız olabileceği hiçbir şey bu alanda bulunmamalıdır. Ayrıca bu alanda kendine zarar verebileceği hiçbir kablo, priz, mobilya bulunmaması önemlidir.Disiplin Taviz Verilmemesi Gereken En Önemli Konu

Yavru köpeğin gelecek dönemlerde mutlu ve uyumlu bir yaşam sürebilmesi için yatma, yemek yeme saati belirli olmalıdır. İlk aylarda bu zorlu olabilir ancak bu konuda taviz verirseniz köpek disiplinli olmayacak ve zamanda baş edilmesi daha zor bir hal alacaktır. Özellikle ilk eve geldiğinde annesinden ayrıldığı için birkaç gün ağlayabilir ancak bu durumda siz onu şefkatli davranıp yanınıza alırsanız köpek sizinle kalmaya alışır ve asla kendi alanına geri dönmek istemez. Ve kendi alanında onu yalnız bıraktığınız her zaman ağlamayı kullanır. Eğer zaman geçmesine rağmen köpek hala ağlıyorsa alanına size ait bir kıyafet bırakabilirsiniz. Bu onun ağlamamasını sağlayabilir.

Yalnızlığa Alıştırın

Sık sık onu yalnız bırakın yalnızlık onun için işkence haline dönmesin ve yalnızlıktan korkmasın. Bu gelecek dönemler için çok önemlidir. Eğer yavruyken evde yalnız kalmaya alışmazsa gelecek dönemlerde yalnız kaldığı zaman yalnızlık anksiyetesi gibi sorunlar yaşayabilir. Hatta bu durumda eve, kendine ve ailesine zarar vermeye kadar yol açabilir. Ayrıca bu dönemlerde alıştırmanız gereken en önemli özelliklerden birisi ise box’lar olacaktır. Yani köpek kutusu olarak isimlendirebileceğimiz bu aletler ile köpeklerle seyahate çıkabilir ya da misafirliğe gidebilirsiniz.

Bakanlık Onaylı Köpek Eğitimi ve Köpek Oteli Okulu

Köpeğiniz için en iyi eğitimi uzmanlarımız tarafından profesyonel şekilde alın!